انتخاب رنگ در دکوراسیون

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی بسته به سلیقه ی هر فرد در سه دسته جای میگیرد.دسته اول استفاده از رنگ ها ی مکمل , دسته دوم پایه رنگ خنثی و دسته سوم انتخاب گروه هم خانواده یک رنگ در تناژ های متفاوت است. در حالت اول (اسلاید اول) دسته ای از رنگ های مکمل در هر مورد استفاده میشود که این دسته بندی ها تعریف شده اند.در حالت دوم (اسلاید دوم) پایه رنگ خنثی و به صورت جزئی در خانواده آن دیگر رنگ ها انتخاب میشوند و در نهایت حالت سوم یک رنگ کلی انتخاب میشود و به تناسب کاربرد تناژ رنگ تغییر میکند (اسلاید سوم) پرده ها رنگ های روشنتر و کوسن ها پر رنگ تر.

چیدمان و انتخاب وسایل

در چیدمان و انتخاب وسایل منزل خلاقیت و جسارت بخرج دهید.فرش های بزرگ فضای منزل را تجملاتی نشان می دهند و بهتر است که مبل و فرش ها به گونه ای قرار بگیرند که پایه های مبل بر روی فرش باشد.به هیچ عنوان ورودی خانه و راه رو های داخل منزل را دست کم نگیرید استفاده از آینه و قاب های تزیینی حس خوشآمدگویی را در مهمان ایجاد میکند.استفاده و اجرای کناف و گچبری های شلوغ در فضا های کوچک منزل را نامنظم نشان میدهند, یک نوار ابزار ظریف و متتد در سرتاسر پذیرایی میتواند گزینه ی بهتری باشد.برای داشتن منزلی بانشاط از گیاهان هرگز فراموش نکنید بسته به شرایط نگهداری گیاه مناسب در خانه خود استفاده کنید.

آشپزخانه و کابینت

زمانی که تصمیم به کابینت کردن آشپزخانه خود میکنید قبل از هرچیز با توجه به محل قرارگیری گاز, ماشین لباسشویی و یخچال باید نحوه ی چیدمان وسایلتان را در کابینت مشخص کنید.کابینت مخصوص طروف نیاز به ارتفاع طبقات کمتری نسبت به کابینت برنج و حبوبات دارند. همچنین کابینت مربوط به ادویه ها نیز بهتر است ریلی باشد و نزدیک به گاز و برای خوراکی هایی از قبیل ماکارونی و... یک سوپر نزدیک به یخچال گزینه ی خوبیست با پیش بینی این موارد فضای پرت به حداقل و کارایی بیشتر میرسد.